+66 807177001 pptravel@yahoo.com

Mapa Kambodży

Odległości i czas jazdy autobusem:

Siem Reap >< Phnom Penh 320 km – 6 godzin

Phnom Penh >< Sihanoukville – 3 godz

Samolotem:

Bangkok >< Siem Reap – 1 godz

Siem Reap >< Phnom Penh – 45 min

Siem Reap >< Sihanoukville – 1 godz

Na mapie turystycznej Kambodży nie może zabraknąć takich miejsc jak:

– Siem Reap – Angkor Wat to największy i najbardziej znany kompleks świątynny w Kambodży, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To arcydzieło architektury i sztuki Khmerów, którzy stworzyli potężne imperium w południowo-wschodniej Azji. Angkor Wat zachwyca swoją wielkością, pięknem i tajemniczością.

– Phnom Penh – stolica i największe miasto Kambodży, pełne życia i kontrastów. Tutaj można podziwiać kolonialną architekturę, pałac królewski, srebrną pagodę, muzea i targi. Jednocześnie to miasto, które przypomina o tragicznej przeszłości kraju pod rządami Czerwonych Khmerów. Warto odwiedzić więzienie S-21 i Pola Śmierci, gdzie tysiące ludzi zostało zamordowanych i pochowanych w masowych grobach.

– Sihanoukville – popularna miejscowość nadmorska na południowym wybrzeżu Kambodży, oferująca piękne plaże, bary, restauracje i kluby nocne. To idealne miejsce dla miłośników słońca, wody i zabawy. Z Sihanoukville można też popłynąć na malownicze wysepki w Zatoce Tajlandzkiej, takie jak Koh Rong czy Koh Rong Samloem.

– Battambang – drugie co do wielkości miasto w Kambodży, położone nad rzeką Sangker. To miasto o spokojnym i urokliwym charakterze, gdzie można podziwiać francuską architekturę z XIX wieku, świątynie buddyjskie i lokalne rękodzieło. Z Battambang można też wybrać się na przejażdżkę słynnym bambusowym pociągiem lub odwiedzić jaskinie z nietoperzami i rzeźbami.

– Kratie – małe miasto nad Mekongiem na wschodzie Kambodży, znane z możliwości obserwacji rzadkich delfinów rzecznych. To spokojne i przyjazne miejsce, gdzie można poczuć atmosferę wiejskiego życia i podziwiać piękne krajobrazy nad rzeką. Z Kratie można też zwiedzić pobliskie wioski i świątynie lub wybrać się na wycieczkę rowerową lub kajakową.

Przykłady wakacji oraz wycieczki w Kambodży:

wakacje Wietnam-Kambodża

wakacje Tajlandia-Kambodża

wycieczka w Kambodży