+66 807177001 pptravel@yahoo.com

Japonia: Osaka – Kioto – Tokio

Termin dowolny

Krótki opis wycieczki Japonia – Osaka, Kioto, Tokio: Proponujemy zacząć od Osaki – dwa dni adaptacji do Japonii. Następnie zwiedzanie starej stolicy Kioto. Na koniec szalone Tokio.
Oczywiście możemy pomóc dobrać przeloty do/z Japonii.

JAPONIA – Osaka, Kioto, Tokio

Cena kalkulowana indywidualnie, wyślij do nas zapytanie. Orientacyjna CENA (4 osoby, hotele 3*) : 1800.-USD/os plus przelot do Osaki i powrotny z Tokio ok. 4500.-PLN/os.

Dzień 1 przelot do Osaki

OSAKA

Dzień 2 OSAKA
przylot do Osaki, odprawa, spotkanie z polskim pilotem. Przejazd pociągiem (godzina) do centrum Osaki i zakwaterowanie w hotelu 3* przy słynnej Dotonbori . Po chwili relaksu spacer i sprawdzimy smaki najlepszej japońskiej kuchni. Nocleg w Osaka.

Dzień 3 OSAKA
Zwiedzanie Osaki. Po południu przejazd shinkansenem (300 km/h) do Himeji. Wizyta w najpiękniejszym zamku w całej Japonii – Zamku Himeji. Powrót do Dotonbori i nocleg w Osaka.

KIOTO

Dzień 4 OSAKA > KIOTO
Przejazd do Kioto. Po drodze zostawiamy bagaże na stacji i wycieczka do Nary. Okazja do zobaczenia majestatycznego Wielkiego Buddy w świątyni Todaiji. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jelonków. Przejazd do Kioto. Zakwaterowanie w hotelu 3* w centrum Kioto. Zwiedzanie Kioto, historycznej stolicy Japonii, obecnie stolicy kulturalnej, pełnej zabytków unikalnych w skali światowej. Spacer po centrum Kioto i wizyta w dzielnicy gejsz Gion. Fakultatywnie onsen. Nocleg w Kioto.

Dzień 5-6 KIOTO
W programie zwiedzanie wielu swiątyń i atrakcji. M.in. wizytówki miasta: Kiyomizu-dera, Kinkaku-ji oraz przejazd do położonej na zboczu góry – jednej z najpiękniejszych świątyń Japonii: Fushimi-Inari, do której prowadzi ścieżka zabudowana tysiącami bram torii zbudowanych jedna za drugą – tworzący niesamowity w swych wyrazie korytarz o czerwonej świetlistej poświacie… Japończycy wierzą, że przejście tym tunelem energetyzuje organizm człowieka do tego stopnia, iż niektórym pielgrzymom wydaje się, iż zaczynają im wyrastać skrzydła. Coś w tym chyba jest na rzeczy, bo nawet dla zwykłych turystów jest to równie silne przeżycie emocjonalno-duchowe…

TOKIO

Dzień 7 KIOTO >TOKYO Przejazd shinkansenem do Tokyo. Spacer po dzielnicy Asakusa i zwiedzanie świątyni Sensoji. Wieczorny spacer po największej dzielnicy „czerwonych latarni” Kabuki-cho. Nocleg w Tokyo.

Dzień 8 TOKIO

Zwiedzmy Tokio na max: przejazd do chramu Meiji Jingu i pokłon przed Cesarzem Meiji – władcą, który zmodernizował Japonię w połowie XIX w., przerywając okres ponad dwustuletniej izolacji kraju. Przejazd do dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku i wjazd na 45 piętro tokijskiego ratusza – obserwowanie panoramy miasta. W dzielnicy Shibuya zbiórka pod najpopularniejszym miejscem spotkań w Tokio – pomnikiem psa Hachiko oraz przejście słynnym skrzyżowaniem, przez które co chwila przelewa się tysiące pieszych. Nocleg w Tokyo.

Dzień 9 TOKIO – NIKKO

Wycieczka do Nikko. Zwiedzanie chramu Tosho-gu i mauzoleum twórcy rodu siogunów Tokugawa. Powrót i nocleg w Tokyo.

Dzień 10 TOKIO – Mt. FUJI

Wycieczka do Parku Narodowego Góry Fuji. Spacer po okolicy, trasa zależna od sytuacji pogodowej i widoczności góry. Powrót do Tokio, dzielnica gier i elektroniki Akihabara. Nocleg w Tokio.

Dzień 11 TOKIO

Ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko na lot powrotny.

Dzień 12 powrót

Podstawowe informacje

HOTELE:

3*** ze śniadaniami

START/KONIEC:

Osaka/Tokio

Cena zawiera

Cena programu obejmuje następujące świadczenia: zakwaterowanie w hotelach 3*** ze śniadaniami, wymienione wycieczki i przejazdy , polski pilot.
Koszty ponoszone indywidualnie: przelot do Osaki i przelot powrotny z Tokio, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i Parków Narodowych, posiłki nie ujęte w programie , wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.