+66 807177001 pptravel@yahoo.com
Angkor Wat z oddali

wycieczka Tajlandia-Kambodża-Tajlandia

Wyprawa 13 Dni/ 12 Nocy, Hotele 4****

NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE wycieczki Tajlandia Kambodża

  • KAMBODŻA – święta góra kulen i kąpiel w wodospadach góry. Ukryte w dżungli, tajemnicze świątynie.
  • Największy obiekt religijny na świecie Angkor Wat.
  • TAJLANDIA – atrakcje Bangkoku
  • Wypoczynek i plażowanie na słynnej wyspie Phuket lub na wybrzeżu Krabi

PROGRAM I TRASA WYCIECZKI  – Indywidualne planowanie i organizacja podróży. Nie łączymy w duże grupy.

PROMOCYJNA CENA : od 1700.-USD/os plus przeloty z Europy (z WAW ok 900.-USD). Cena zależy od terminu, ilości osób, kategorii hoteli i in. Wycenę wycieczki robimy bezpłatnie dla każdego indywidualnego zapytania. Pomożemy dobrac przeloty do/z Bangkoku.

Lotnisko w Bangkoku

Dzień 1 Bangkok

Przylot do Bangkoku. Spotkanie z naszym kierowcą i przejazd do hotelu Nouvo City w pobliżu Złotego Pałacu i Khao San Road. Po relaksie na basenie – polecamy spacerek po okolicach Soi Rambuttri (słynne tajskie “patyki” na straganach).  Nocleg w Bangkoku.

 

Dzień 2 Bangkok – wycieczka

Po śniadaniu, prywatna wycieczka po Bangkoku z przewodnikiem po pięknie zdobionej Świątyni Brzasku (Wat Arun) i jedna z najstarszych tajskich budowli sakralnych Świątynia Leżącego Buddy (Wat Pho) oraz Wielki Pałac (Grand Palace) – najważniejszy w Tajlandii kompleks królewsko-świątynny. Poruszacie się różnymi środkami lokomocji: Taxi wodne, tuk-tuk. Nocleg w Bangkoku.

Wat Arun
Angkor Paradise Hotel

Dzień 3 Bangkok – Siem Reap

Po śniadaniu, przejazd na lotnisko i godzinny przelot do Siem Reap w Kambodży. Przejazd do hotelu .  Chwila relaksu. Popołudniowy spacer z polskim pilotem po centrum i słynnym Pub Street z dziesiąkami Pubów i Restauracji. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 4 Angkor Wat, Bayon, Ta Prohm (B)

Zwiedzanie najokazalszego obiektu w kompleksie świątyń – Angkor Wat. Wspaniale zachowane płaskorzeźby, ciągnące się wzdłuż ścian o powierzchni 1200 m² przedstawiają stworzenie świata, toczące się wojny, historię państwa Khmerów i postacie bóstw z mitologii. Powstała w XII wieku za panowania króla Javajarman VII świątynia wciąż “powala na kolana”. Następnie przez południową bramę wejdziemy do Angkor Thom – największego miasta świata 800 lat temu, gdzie a samym środku stoi świątynia Bayon, która funkcjonowała jako łącznik między niebem a ziemią. Na koniec przejazd do świątyni leżącej za murami miasta – Ta Prohm, która pozostała w takim stanie, w jakim została odkryta w XIX w. – z nienaruszonymi gigantycznymi drzewami, które przez minione kilkaset lat oplotły korzeniami mury, kaplice i biblioteki. Nocleg w Siem Reap.

Kulen waterfalls

Dzień 5 Wodospady Kulen i pływająca wioska (B)

Kąpiel w  wodospadach na świętej górze Kulen. Przejazd nad jezioro Tonie Sap – największe w Indochinach. Rejs łodzią po jeziorze ; możliwość obserwacji życia mieszkańców pływających wiosek. Godny uwagi będzie miejscowy targ gdzie zatrzymamy się w drodze powrotnej. Po południu polecamy  fakultatywnie Szkołę Khmerskiej Kuchni. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 6 Siem Reap – wycieczka 

Ustalimy korespondencyjnie lub na miejscu w zależności od Waszych preferencji (świątynie w dżungli, Parki Narodowe i in.). Niewątpliwie jest kilka godnych uwagi atrakcji do wyboru. Nocleg w Siem Reap.

Koh Ker świątynia

Dzień 7 Siem reap – Bangkok – Phuket (B)

Po tygodniu objazdowej wycieczki Tajlandia Kambodża – czas na część wypoczynkową – przejazd na lotnisko i przeloty na południe Tajlandii – na wyspę Phuket. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu Novotel Phuket Kamala ponieważ otrzymujemy bardzo dobre opinie o tym hotelu i plaży od naszych gości.  Oczywiście możemy zaproponować zakwaterowanie w innym hotelu dobranym do preferencji oraz kurorcie (wysps Samui, wybrzeże Krabi, półwysep Railay, wysepka Koh Lipe i inne).  Nocleg na Phuket.

Dzień 8-9-10-11-12 Phuket (B)

Wypoczynek i plażowanie. Duży wybór wycieczek fakultatywnych (wysepki, rowery, Parki Narodowe i in.) Godne uwagi:

Całodniowa wycieczka (połączona) do zatoki Phang Nga. Rejs po zatoce. Na trasie m.in. wyspa Hong słynąca z niesamowitych stalaktytów, jaskiń i lagun – spływ kajakowy do jednej z jaskiń. Obiad na statku (bufet). Postój na wyspie Jamesa Bonda z imponującymi stromymi wapiennymi klifami, które wystają pionowo ze szmaragdowozielonej wody.

Całodniowa wycieczka (połączona) na wyspy Phi Phi. W programie postój w Maya Bay, gdzie kręcono sceny do filmu „Niebiańska plaża” z Leonardo DiCaprio. Nurkowanie w zatoce Tonsai. Obiad (bufet). Odpocznij na Monkey Beach – plaży z pięknym białym piaskiem, otoczonej turkusową wodą.

Noclegi na Phuket.

Dzień 13 Phuket – Bangkok (B)

Przejazd na lotnisko. Przelot do Bangkoku i powrót do Europy.

Wat Po
Podstawowe informacje

HOTELE:

***/****

POSIŁKI:

śniadania

START/KONIEC:

Bangkok/Bangkok

Twój przewodnik

Każda wycieczka do świątyń Angkoru ma doświadczonego lokalnego przewodnika odpowiedzialnego za udzielanie szczegółowych informacji i dobór trasy aby zobaczyć jak najwięcej miejsc ciekawych, zaskakujących i związanych z historią danego miejsca.

POLSKI PILOT/REZYDENT/TŁUMACZ – można zamówić dodatkowo

Co jest zawarte w cenie

Transfery lotnisko-hotel-lotnisko

Przeloty Bangkok – Siem Reap, Siem Reap -Bangkok,  Bangkok – Phuket, Phuket – Bangkok

Zakwaterowanie w Bangkoku w hotelu Nouvo City 4****, następnie w Siem Reap – w polskim hotelu ***+ Vihara Angkor (w pokoju dwu-osobowym) w Siem Reap lub w Hotelu **** Koulen.

Na wyspie Phuket hotel 4****

Prywatne wycieczki z przewodnikiem i opcjonalnie z polskim pilotem-rezydentem

Co nie jest zawarte w cenie wycieczki

Przeloty do/z Bangkoku.
Wizy.
Osobiste ubezpieczenie podróżne.
Bilety wstępu do świątyń (kupujemy po drodze do swiątyń).
Wydatki osobiste (napoje, pranie, telefon, napiwki itp.).

Dopłata do jedynki.

Cena wycieczki Tajlandia Kambodża

zawiera zakwaterowanie w hotelach, wymienione posiłki, prywatne wycieczki w Bangkoku i do świątyń z lokalnym przewodnikiem oraz wycieczka krajobrazowa na Phuket, transfery oraz przeloty Bangkok – Siem Reap, Siem Reap – Phuket, Phuket-Bangkok.

Cena zależy od ilości uczestników i terminu wyprawy oraz wybranego hotelu na wyspie. Promocyjna cena od. 1700.-USD/os a wycenę wycieczki robimy bezpłatnie dla każdego indywidualnego zapytania.