+66 807177001 pptravel@yahoo.com
chiny wielki mur

Chiny: Pekin – Hongkong – Makau

10 Dni

Krótki opis wycieczki Pekin- Hongkong

Pekin – stolica i wizytówka całych Chin. Wielka nowoczesna metropolia, jedna z najszybciej rozwijających się na świecie. Fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. W programie miejsca, które koniecznie trzeba poznać: tajemnicze Zakazane Miasto – otoczone murami serce chińskiej stolicy, ekstrawagancki Pałac Letni, Świątynia Nieba – przykład architektury imperialnej oraz Wielki Mur – symbol Chin, widoczny nawet z kosmosu. W drugiej części wycieczki wizyta w Hongkongu, gdzie mimo szalonego tempa życia można znaleźć także romantyczne zakątki, świadczące o przywiązaniu do tradycji oraz w Makau słynącego z niewiarygodnej ilości kasyn.

Cena kalkulowana indywidualnie, wyślij do nas zapytanie. Orientacyjna CENA : 1350.-USD/os plus przelot do Pekinu i powrotny z Hong Kong ok 2700-3000.-PLN.

1. DZIEŃ.:
Przelot do Pekinu.

2. DZIEŃ.:
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie, jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych, spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą.  Spotkanie na lotnisku z pilotem. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

PEKIN

3. DZIEŃ.:
Śniadanie. Zwiedzanie placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Plac Niebiańskiego Spokoju jest największym publicznym placem na świecie, znajduje się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.:
Przejazd do GUBEIKOU szybkim pociagiem Bullet Train. Transfer do hotelu w wiosce u podnóży gór i Wielkiego Muru. Dwa dni wędrówek po najbardziej malowniczej części Wielkiego Muru – Jinshanling Great Wall. Nocleg w Qiangsheng.

5. DZIEŃ.:
Śniadanie. Dalszy ciąg wędrówek po Wielkim Murze i okolicach. Wieczorem powrót do hotelu w Pekinie, nocleg.

great-wall-jinshanling

6. DZIEŃ.:
Śniadanie. Po wykwaterowaniu z hotelu transfer na lotnisko. Przelot do Hongkongu, dawnej kolonii brytyjskiej. Mimo upływu blisko 20 lat od powrotu miasta do Chin, zachowało ono swój unikalny charakter. Z jednej strony brytyjski ład i porządek, z drugiej strony wielobarwny azjatycki tygiel i imponujące drapacze chmur. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

HONGKONG

7. DZIEŃ.:
Śniadanie. Przejazd do centrum HONGKONGU. Zwiedzanie: wzgórze Viktoria, skąd można podziwiać panoramę całego miasta, port Aberdeen. Czas wolny na zakupy na jednej z głównych ulic handlowych Hongkongu. Powrót do hotelu, nocleg.

MAKAU

8. DZIEŃ.:
Po śniadaniu przejedziemy do portu i przepłyniemy promem do MAKAU, pierwszej i najdłużej istniejącej kolonii europejskiej na terenie Chin. Obszar ten był zarządzany przez Portugalczyków aż do 1999 r. Makau, nazywane „Las Vegas Dalekiego Wschodu” słynie również z niewiarygodnej ilości kasyn i bogatego życia nocnego. Następnie polecamy spacer po historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO z imponującą fasadą klasztoru św. Pawła – jedynym zachowanym fragmentem XVI-wiecznego klasztoru jezuitów. Zwiedzanie świątyń Na Tcha3 i A-Ma3, poświęconej bogini Mazu, patronce miasta. Przejście w okolice Wieża Makau wznoszącej się na wysokość 338 m. Na koniec, polecamy wizytę w Fisherman’s Wharf – parku rozrywki, w skład którego wchodzą hotele, lokale gastronomiczne i handlowo-rozrywkowe w budynkach zbudowanych w stylu różnych światowych portów morskich. Po zwiedzeniu Makau, przepłyniemy promem do Hongkongu. Nocleg w hotelu.

9. DZIEŃ.:
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd nad zatokę u wybrzeża Morza Południowochińskiego w HONGKONGU i czas wolny na plażowanie. Powrót do hotelu. Wykwaterowanie. W godzinach wieczornych transfer na lotnisko i wylot do Polski.

10. DZIEŃ.:
Przelot powrotny do Polski.

 

Cena programu obejmuje następujące świadczenia: zakwaterowanie w hotelach 3*-4* ze śniadaniami, wymienione wycieczki i transfery , przelot Pekin- Hong Kong , opłaty lotniskowe, polski pilot wycieczki.
Koszty ponoszone indywidualnie: przelot do Pekinu i powrotny z Hong Kong, posiłki nie ujęte w programie , bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i Parków Narodowych, wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.

Przeloty Warszawa-Pekin i HongKong-Warszawa ok. 2700-3000.-PLN

Podstawowe informacje

HOTELE:

3***-4****

START/KONIEC:

Pekin/Hong Kong