wycieczki rowerowe

Wycieczki rowerowe do świątyń Angkoru

Ogromny kompleks archeologiczny Angkor Wat w Kambodży dosłownie powala na kolana. Nie bez powodu goście z całego świata odwiedzają świątynie Angkoru, z których niektóre mają ponad tysiąc lat. To magiczne miejsca, w której możesz podziwiać budowle starożytnych cywilizacji, zastanowić się nad własną przyszłością lub po prostu zrobić kilka kultowych zdjęć.

Jeśli masz kilka dni, umiarkowaną kondycję i ochotę na małą przygodę, gorąco polecam zwiedzanie świątyń Angkoru na rowerze.

Wiele osób to robi; ja robię to prawie codziennie i proszę mi wierzyć, że się nie nudzę.

Kompleks świątynny jest w rzeczywistości dość duży i zawiera znacznie więcej niż tylko samą świątynię Angkor Wat. W okolicach jest kilka świątyń naprawdę „wartych grzechu”: a w szczególności Bayon i Ta Prohm.

Zalety wycieczek rowerowych:

1. To jest po prostu tańsze niż tuk-tuk czy samochód.

2. Rower idealnie sprawdza się na miejscowych dystansach, między świątyniami – za daleko, by chodzić, ale nie tak daleko, żeby nie można było pokonać te trasy spoko na rowerze.

3. Jest super elastyczny. Podczas gdy kierowca tuk-tuka zabierze Cię wszędzie tam, gdzie poprosisz o zabranie, nic nie przebije elastyczności polegającej na zatrzymaniu się na swój kaprys bez pytania, wyjaśniania lub umawiania miejsca spotkania z kierowcą, kto nie mówi w Twoim języku.
Wycieczki rowerowe dają ci tę niezależną atmosferę podróży.

[ratemypost]