Koh Rong to druga co do wielkości wyspa Kambodży. Słowo Rong może oznaczać „jaskinię” lub „schronienie”.
Z portu w Sihanoukville regularnie wypływają motorówki na tę wyspę. Jest ona wciąż idealnym miejscem na tygodniowe „ładowanie swoich baterii słonecznych”.

To mały raj na ziemi, tu nie ma żadnych samochodów, czy pośpiechu. W zamian za to ma się do dyspozycji ogrom turkusowego morza, białego piasku, palm i pysznych owoców morza.
Z jednej strony romantyczna, cicha i spokojna, z białymi plażami i cudowną wodą w morzu.  Z drugiej (w miasteczku) – pełna wesołych, rozgadanych i towarzyskich ludzi z całego świata.

W pobliżu miasteczka (Kaoh Touch) czyli centrum wyspy znajduje się mała plaża White Sand Beach. Idąc dalej wzdłuż morza i przez kawałek dżungli; trafimy na Long Beach (4K beach). 4K to jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie Koh Rong. Naliczyłem tam raptem z pięć hoteli na długiej, kilku-kilometrowej plaży. O jakości tej plaży i wody w morzu świadczy fakt, że cieszą się tu popularnością jedno-dniowe wycieczki z innych wysepek (z wyspy Koh Rong Samloen).

koh rong wysepka

Mam za sobą ponad 35 lat spędzonych na wyspach i plażach Tajlandii.  Nasuwa mi się takie porównanie: wyspa Koh Rong na dziś wygląda podobnie jak 30 lat temu wyspa Samui czy też 25 lat temu wysepka Koh Lipe w Tajlandii.

Większość plaż na wyspie Koh Rong to wciąż miejsca cudowne i prawie bezludne.

Koh Rong możesz odwiedzić na  wycieczkach  Tajlandia Kambodża – wyspy i skarby  oraz Tajlandia Kambodża Wietnam – Kontrasty Azji