Świątynia East Mebon 

Jest to niewielka świątynia zbudowana za panowania króla Rajendravarmana, który nazwał świątynię „Yashodharatataka” (zbiornik Yashodhara). Król Rajendravarman bardzo podziwiał króla Yashovarmana I, który rządził w latach 889-900 i zbudował East Baray (zbiornik). Z szacunku król Rajendravarman zbudował East Mebon w centrum zbiornika.

Światynia została poświęcona w piątek 28 stycznia 953 około godziny 11 rano.  Tysiąc lat temu wody wschodniego Baray oblewały fundamenty świątyni, ale obecnie całkowicie wyschły.

Ma pięć wież ułożonych jak liczby na kości na szczycie podstawy z trzema poziomami. Całość otaczają trzy ogrodzenia. Wieże reprezentują pięć szczytów mitycznej góry Meru.

Zewnętrzna ściana otaczająca East Mebon  ma tarasowy podest zbudowany z laterytu z dwoma siedzącymi lwami po każdej z czterech stron. Wnętrze tej ściany wyznacza chodnik. Mur otaczający jest przedzielony pośrodku każdego z czterech boków przez wieżę wejściową w kształcie krzyża. Wieże są z laterytu i piaskowca i posiadają troje drzwi z gankami. Szereg galerii otacza część centralną.  Prawdopodobnie służyły jako sale medytacji.

Schody wielopoziomowej bazy East Mebon są otoczone przez lwy. Piękne monolityczne słonie stoją na rogach pierwszego i drugiego poziomu.  Wskazówka: Słoń w najlepszym stanie i najbardziej kompletny jest w południowo-zachodnim rogu.

Wycieczka do świątyni zajmuje około godziny czasu.

East Mebon Buddha

Buddha na szczycie otoczony wężem Naga.