Brama nazywana jest „Bramą Zwycięstwa” zgodnie z założeniem, że to przez tę bramę król Jayavarman VII wysłał swoją armię do bitwy przeciwko Champie, potężnemu wrogowi imperium Khmerów na wschodzie. Parady na „Alei Zwycięstwa” mogły rozpoczynać się na Placu Królewskim lub tam się zakończyć. Ta sama brama mogła być miejscem, w którym król witał powracających zwycięskich wojowników, gdy wjeżdżali do stolicy.

Victory Gate - Bayon

Rzeźby Indry, siedzące na głowach słoni z trzema pniami w czterech wewnętrznych kątach zewnętrznej ściany, są w lepszym stanie niż w większości innych bram miasta Angkor Thom. Nawet magiczny piorun Indry zwany Vajra jest nadal widoczny.

Ale tylko nieliczni goście wspinają się na szczyt murów Angkor Thom, aby bliżej zobaczyć Bramę Zwycięstwa, choć naprawdę warto. Oprócz Zachodniej Bramy Angkor Thom, Brama Zwycięstwa oferuje najlepszą okazję do sfotografowania jednej z tych słynnych na całym świecie monumentalnych buddyjskich twarzy otoczonych drzewami. Tego rodzaju zdjęcia „olbrzymiej twarzy w dżungli” nie można zrobić przy znacznie bardziej znanej i często odwiedzanej Południowej Bramie Angkor Thom. Inna wskazówka dla wtajemniczonych to: spacer wzdłuż wału, tylko 500 m dalej na południe, będzie następna brama – The Gate of Death – osamotniona w dżungli.